Historie kolínské antibakteriální vody  Kolínské vody se nejdříve užívaly v medicíně, protože mají antibakteriální vlastnosti. Jejich vznik se datuje na 17. století a pokud jde o jméno, prvním výrobcem a vynálezcem se stal Ital Pavel Feminis. O rozšíření se postaral Feminisův synovec, který podnik zdědil - Jan Maria Farina, který založil 13. července 1709 v Kolíně nad Rýnem ( Eau de Cologne ) dnes nejstarší továrnu na výrobu parfému na světě. Právem je nazýván otcem moderní parfumérie.  O vzestup... Celý popis

Koupit za 155 Kč

Popis

Historie kolínské antibakteriální vody 

Kolínské vody se nejdříve užívaly v medicíně, protože mají antibakteriální vlastnosti. Jejich vznik se datuje na 17. století a pokud jde o jméno, prvním výrobcem a vynálezcem se stal Ital Pavel Feminis. O rozšíření se postaral Feminisův synovec, který podnik zdědil - Jan Maria Farina, který založil 13. července 1709 v Kolíně nad Rýnem ( Eau de Cologne ) dnes nejstarší továrnu na výrobu parfému na světě. Právem je nazýván otcem moderní parfumérie. 

O vzestup tohoto přípravku se v 18. století zasloužila nová a sílící sociální vrstva bohatých měšťanů - buržoazie - jež se chtěla vyhnout těžkým parfémům používaným šlechtou a sáhla právě po kolínské. Její osvěžující vůně se stala synonymem čistoty a jednoduchosti. 
Kolínské vody mají koncentraci vonných esencí tři až pět procent v sedmdesáti až osmdesáti procentním alkoholu a v poměru je ho v Kolonya asi kolem 70%. Řadí se mezi lehké vonné vody.
 
Turecká Kolonya
 
Pokud jste ji v Turecku nikde nezahlédli ani neucítili, asi jste tam vůbec nebyli :)
Název Kolonya ( turecké označení ) je převzato z francouzského Eau de Cologne a ještě před tím z názvu německého města Kolín nad Rýnem, kde byla vynalezená. 
Na Osmanskou půdu se kolínská dostala za časů sultána Abdulhamida ll ( 1876 - 1909 ). Osmané si tuto voňavou tekutinu oblíbili. Byla pro ně symbolem Západu a čistoty. Při obchodování bylo více než příjemné si s partnery při jednáních podat ruku čistou, voňavou a dezinfikovanou. První továrna na Kolonya byla v Osmanské říši otevřená v roce 1882. Přípravek za posledních více než 120 let zlidověl a tradice nabídnutí Kolonya hostům na umytí rukou nebo osvěžení je dodnes živá. Kolonya používá v Turecku každá rodina od malého dítěte až po nejstarší obyvatelé, od rána až do večera. 
Nyní je v Turecku největší a nejtradičnější firma na výrobu Kolonya Eyüp Sabri Tuncer 1923, (značka pro EU a USA EST 1923).  
  
Použití Kolonya - Antibakteriální sprej Kolonya pro čisté a voňavé ruce
Kolonya se používá převážně k nanesení na dlaně (nasprejujete nebo nalejete přiměřené množství Kolonya a touto tekutinou si promnete ruce, jako při umývání rukou mýdlem), čímž dochází k výraznému eliminování nebo zahubení škodlivých 11 mikroorganismů, které mohou být při požití zdraví nebezpečné (doloženo mikrobiologickým testem). Je výborným pomocníkem všude tam, kde nemáme přístup k vodě, neboť základ Kolonya tvoří 70 - 80 % čištěný ethyl alkohol.. Kolonya se také nanáší na místa vpichu nebo po kousnutí běžným hmyzem a na drobné ranky. Při slabší bolesti hlavy si menší množství Kolonya vmasírujte na spánky, čímž dojde k úlevě a osvěžení. Provedení: Kolonya sprej 150 ml, Kolonya 200 ml v krabičce (nalévací verze s kapátkem) a Kolonya ubrousky (jednorázově balené).

 

Sprej s vůni květů japonské třešně pro čisté a voňavé ruce.

Ingredients: Alcohol, Aqua, Parfum, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Alpha-Isomethyl lonone, Hexyl Cinnamal, D-limonene, Linalool, C. I. 16255

Varování: K vnějšímu použití, neužívejte vnitřně!
Podmínky skladování: Uchovávejte na chladném místě! Chraňte před slunečním zářením!
Spotřebujte do 12. měsíců od 1. otevření!  

     
Zobrazit více

Parametry

Výrobce EST 1923