Složení a účinné látky měsíčku lékařského Měsíček lékařský obsahuje flavonoidy, silice, betakaroten, hořčiny, kyselinu salicylovou, vitamín C a polyacetylové sloučeniny. Účinky měsíčku lékařského Napomáhá správnému trávení Napomáhá správné funkci jater Napomáhá správné funkci střev Zlepšuje funkci cév Zlepšuje funkci dýchacího ústrojí Podporuje stav pokožky Má detoxikační účinky Ulevuje od nadýmání Zlepšuje stav prostaty Udržuje správnou hladinu vaginální mikroflóry Urychluje hojení ran dle nařízení... Celý popis

Koupit za 89 Kč

Popis

Složení a účinné látky měsíčku lékařského
Měsíček lékařský obsahuje flavonoidy, silice, betakaroten, hořčiny, kyselinu salicylovou, vitamín C a polyacetylové sloučeniny.
Účinky měsíčku lékařského

Napomáhá správnému trávení
Napomáhá správné funkci jater
Napomáhá správné funkci střev
Zlepšuje funkci cév
Zlepšuje funkci dýchacího ústrojí
Podporuje stav pokožky
Má detoxikační účinky
Ulevuje od nadýmání
Zlepšuje stav prostaty
Udržuje správnou hladinu vaginální mikroflóry
Urychluje hojení ran
dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství.

Popis a vzhled
Jak vypadá měsíček lékařský? Měsíček lékařský je jednoletá nebo dvouletá bylina, která se dorůstá výšky až 70 cm. Má bohatě větvenou lodyhu s podlouhlými listy. Květ měsíčku lékařského je žluté až naoranžovělé barvy. Této rostlině se daří i v propustné hlíno písčité půdě.
Příprava měsíčku lékařského
Účinky měsíčku lze snadno užívat přípravou čaje z měsíčku lékařského. Dále se z měsíčku lékařského dá připravit mast na rány, pleťová maska, tinktura nebo také jako nálev.
TIP pro přípravu nálevu: 1 čajovou lžičku přelijte 250 ml vroucí vody, louhujte 10 - 15  minut a poté sceďte. Nálev se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití měsíčku lékařského
Měsíček lékařský a čaj z něj jsou nejspíše nejjednodušší variantou, jak získat jeho účinky. Vhodné je jej užívat pravidelně alespoň po dobu jednoho měsíce. Měsíček patří mezi jednu z málo bylin, kterou lze užívat během těhotenství i kojení. Zároveň je vhodný i pro děti.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Nejsou známy případy nežádoucích účinků ani kontraindikace s léky. Při vysokých dávkách může ojediněle dojít k nechutenství, nevolnosti a bolestem břicha. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky v těhotenství a při kojení, s ohledem k národní legislativě ji v tomto období doporučit nemůžeme.
Byliny s podobným účinkem: Trnka, Levandule, Ostropestřec, Plavuň, Černý jeřáb.
Další názvy měsíčku lékařského: Calendula officinalis, deštná bylina, dešťová bylina, kalendule, bradavičné koření, nehtík, nechtík, nechtík lékařský, nechtový květ, falšený šafrán.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:

Wikipedia
Měsíček lékařský 50 ml
Měsíček lékařský lístky květů celé

I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Prodejnabylin.cz