Více než 99% přesnost. Můžete testovat kdykoliv během dne. Výsledek již za 3 minuty.   GS Mamatest je rychlý těhotenský test, který můžete provádět Vy sama. Používá se k orientačnímu zjištění těhotenství v domácích podmínkách na základě přítomnosti lidského choriového gonagotropinu (hCG) v moči. Diagnóza musí být potvrzena lékařem. Test je určen pro sebetestování v nádobce s močí (in vitro). Určeno výhradně pro vnější použití. Lidský choriový gonadotropin (hCG) je glykoproteinový hormon,... Celý popis

Koupit za 49 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Více než 99% přesnost.
Můžete testovat kdykoliv během dne.
Výsledek již za 3 minuty.

 

GS Mamatest je rychlý těhotenský test, který můžete provádět Vy sama. Používá se k orientačnímu zjištění těhotenství v domácích podmínkách na základě přítomnosti lidského choriového gonagotropinu (hCG) v moči. Diagnóza musí být potvrzena lékařem. Test je určen pro sebetestování v nádobce s močí (in vitro). Určeno výhradně pro vnější použití.

Lidský choriový gonadotropin (hCG) je glykoproteinový hormon, který vytváří vyvíjející se placenta již krátce po oplodnění. Při normálním těhotenství můžeme zachytit hCG v moči i v krevním séru nebo plasmě již 7 až 10 dní po početí.1, 2, 3, 4 Hladina hCG velmi rychle roste. Často přesáhne 100 mIU/ml první den očekávané pravidelné menstruace2, 3, 4 a vrcholí v rozmezí 100 000–200 000 mIU/ml mezi 10.–12. týdnem těhotenství. Tím, že se hCG objevuje jak v moči, tak i v krevním séru nebo plasmě krátce po početí a jeho koncentrace během časného růstu zárodečných tkání rychle stoupá, stává se jeho přítomnost vynikajícím ukazatelem pro časné zjištění těhotenství.

Popis výrobku

GS Mamatest je rychlý těhotenský test, který můžete provádět Vy sama. Na základě kvalitativní chromatografické imunoanalýzy zjišťuje přítomnost lidského choriového gonadotropinu (hCG), který se objevuje v moči již ve velmi časném období těhotenství. Můžete použít svoji moč již první den vynechání pravidelné menstruace. Test můžete provádět kdykoliv během dne. Nejvhodnější však je první ranní moč, která obsahuje – jste-li těhotná – nejvíce těhotenského hormonu.

 

Výhody výrobku

Jistota – více než 99% přesnost, která byla testována ve spotřebitelské klinické studii na 413 vzorcích moči.

Rychlost – výsledek je možné odečíst po uplynutí 3 minut. 

 

Obsah balení

2 sáčky obsahující po jednom testovacím proužku.

Příbalová leták s návodem k použití.

 

Důležitá upozornění

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, kterou najdete na obalu.
Skladujte na suchém místě při 2–30 °C. Nezmrazujte.
Nepoužívejte, pokud je ochranný sáček roztržený nebo poškozený.
Skladujte mimo dosah dětí.
Pouze pro použití k diagnostice v nádobce se vzorkem moči (in vitro). Nepoužívat vnitřně!
Sáček otvírejte až těsně před použitím.
Použitý test zlikvidujte spolu s domácím odpadem. Testovací sada se smí použít pouze jednou.

 

Jak GS Mamatest funguje?

GS Mamatest je jednokrokový test, který pracuje na principu laterální průtokové imunoanalýzy ve formátu ke kvalitativnímu zjištění hCG v moči, čímž napomáhá zjištění těhotenství. K selektivnímu zachycení zvýšené hladiny hCG využívá kombinaci monoklonálních a polyklonálních protilátek. Testování se provádí ze vzorku moči. Výsledkem jsou zřetelné barevné čáry.

 

Sběr a příprava vzorku moči

Vzorek moči odeberte do čisté a suché nádobky. Nejvhodnější je první ranní moč, neboť zpravidla obsahuje nejvyšší koncentrace hCG. Lze však použít i moč získanou kdykoliv během dne. Pokud je vzorek moči zakalený (obsahuje sraženiny), počkejte, až se zákal usadí a vzorek se vyčeří. Případně je možné zákal před testováním odstranit centrifugací a filtrací.

Vzorky moči můžete odebírat do jakékoliv čisté a suché nádobky z plastu nebo skla.

Uchovávání vzorku

Pokud vzorek moči nepoužijete k testování ihned po odběru, můžete ho uchovávat až 48 hodin při teplotě 2–8 °C. Dlouhodobě lze vzorky skladovat zmrazení při teplotě −20 °C. Zmrazené vzorky nechte před použitím roztát a poté je promíchejte.

Co ještě potřebujete?

Čistou a suchou nádobku, do které odeberete moč.
Časomíru (hodiny nebo hodinky).

Tyto potřeby nejsou součástí testovací sady.

Provedení testu

Vymočte se do čisté a suché nádobky.
Před otevřením sáčku uchovávejte test při pokojové teplotě. Vyjměte testovací proužek ze sáčku a použijte ho do jedné hodiny po otevření.
Ponořte proužek ve směru šipky do vzorku moči. Důležité: Neponořujte proužek nad vyznačenou linii maximálního ponoření, jinak test neproběhne správně!
Začněte měřit čas. Po 15 sekundách můžete proužek vyjmout ze vzorku nebo ho můžete ve vzorku ponechat.
Po třech minutách můžete test odečíst. Neodečítejte po uplynutí 10 minut.

Odečtení výsledků

Pozitivní výsledek (jste těhotná):

V kontrolní (C) i testovací (T) oblasti se objevily dva zřetelné barevné proužky. Intenzita zbarvení proužků může být různá. Jeden proužek může být světlejší než druhý. Znamená to, že pravděpodobně jste těhotná.

Negativní výsledek (nejste těhotná):

Objevil se pouze jeden barevný proužek, a to v kontrolní oblasti (C). Není patrný žádný barevný proužek v testovací oblasti (T). To znamená, že těhotenství nebylo testem potvrzeno.

Neplatný výsledek:

Pokud nebyl test proveden správným způsobem, neobjevil se žádný barevný proužek nebo se objevil pouze proužek v testovací oblasti, nikoliv však v kontrolní oblasti. Zopakujte test s novou sadou. Pokud je výsledek testu opakovaně neplatný, kontaktujte prosím výrobce nebo prodejce. Nezapomeňte uvést číslo šarže.

Omezení

1. GS Mamatest je předběžný kvalitativní test. To znamená, že nelze kvantitativně stanovit koncentrace hCG ani zjistit rychlost jejich vzestupu.

2. Velmi zředěné vzorky, vyznačující se nízkou specifickou váhou, nemusejí obsahovat reprezentativní množství hCG k zobrazení pozitivního výsledku. Pokud přesto předpokládáte, že jste těhotná, zopakujte test s první ranní močí po uplynutí nejméně 48 hodin od posledního testování.

3. Velmi nízké hladiny hCG (méně než 50 mIU/ml) je možné zachytit již krátce po zahnízdění embrya v děloze. Protože však poměrně významný počet těhotenství přirozeně končí během prvního trimestru,5 měl by být výsledek, který se jeví jako slabě pozitivní, potvrzen novým testem, provedeným s první ranní močí po uplynutí nejméně 48 hodin od posledního testování.

4. Test může za určitých okolností ukázat falešně pozitivní výsledek. Zvýšené hladiny hCG kromě těhotenství také zapříčiňuje celá řada onemocnění, jako například trofoblastické onemocnění a některé netrofoblastické novotvary včetně nádorů varlat, prostaty, prsu a plic.6, 7 Proto by přítomnost hCG neměla být samostatně používána k diagnostice těhotenství bez současného vyloučení uvedených onemocnění.

5. Test může za určitých okolností ukázat falešně negativní výsledek. To se může stát, pokud je příliš nízká hladina hCG, tedy pod hranicí uvedené citlivosti. Pokud přesto předpokládáte, že jste těhotná, zopakujte test s první ranní močí po uplynutí nejméně 48 hodin od posledního testování. Pokud i přesto dostáváte negativní výsledek, navštivte lékaře, který provede podrobnější vyšetření. 6 Tento test poskytuje předběžnou diagnózu těhotenství. Vaše těhotenství může definitivně potvrdit pouze lékař na základě dalších vyšetření.

Výrobce

Hangzhou Biotest Biotech Co., Ltd., 17th Futai Road, Zhongtai Street, Yuhang District, 311121 Hangzhou, Zhejiang, Čínská lidová republika

Distributor

Green-Swan Pharmaceuticals CR, a.s., Tomíčkova 2144/1, 148 00 Praha 4, Česko

Literatura
1. Batzer FR. Hormonal evaluation of early pregnancy, Fertil. Steril. 1980; 34(1): 1–13
2. Catt KJ, ML Dufau, JL Vaitukaitis Appearance of hCG in pregnancy plasma following the initiation of implantation of the blastocyte, J. Clin. Endocrinol. Metab. 1975; 40(3): 537-540
3. Braunstein GD, J Rasor, H. Danzer, D Adler, ME Wade Serum human chorionic gonadotropin levels throughout normal pregnancy, Am. J. Obstet. Gynecol. 1976; 126(6):678-681
4. Lenton EA, LM Neal, R Sulaiman Plasma concentration of human chorionic gonadotropin from the time of implantation until the second week of pregnancy, Fertil. Steril. 1982;37(6): 773–778
5. Steier JA, P Bergsjo, OL Myking Human chorionic gonadotropin in maternal plasma after induced abortion, spontaneous abortion and removed ectopic pregnancy, Obstet. Gynecol.1984; 64(3): 391–394
6. Dawood MY, BB Saxena, R Landesman Human chorionic gonadotropin and its subunits in hydatidiform mole and choriocarcinoma, Obstet. Gynecol. 1977; 50(2): 172-181
7. Braunstein GD, JL Vaitukaitis, PP Carbone, GT Ross Ectopic production
Zobrazit více

Parametry

Značka Green Swan
Typ testu těhotenské
Forma testu reakční proužky
Výrobce Hangzhou Clongene Biotech
Určení pro ženy