HONDA HSS 970 T

100 %
Stars
(1 hodnocení)

Špičková sněhová pásová fréza Honda HSS 970 T Sněhová fréza HSS970A je skutečný „profík“, který je určen ke každodennímu nasazení v nejtěžších podmínkách a tento model postupně nahrazuje svého předchůdce HSS970 a navíc je zde využito mnoho poznatků a nových technických řešení. Tomu odpovídá i konstrukce sněžné frézy, která přímo ovlivňuje vlastní odklízecí výkon, spolehlivost, robustnost a hlavně komfort a lehkost obsluhy. Nový frézovací mechanizmus šíře 71 cm se zvětšenou výškou na 55 cm disponuje... Celý popis

Koupit za 139 990 Kč

Popis

Špičková sněhová pásová fréza Honda HSS 970 T
Sněhová fréza HSS970A je skutečný „profík“, který je určen ke každodennímu nasazení v nejtěžších podmínkách a tento model postupně nahrazuje svého předchůdce HSS970 a navíc je zde využito mnoho poznatků a nových technických řešení. Tomu odpovídá i konstrukce sněžné frézy, která přímo ovlivňuje vlastní odklízecí výkon, spolehlivost, robustnost a hlavně komfort a lehkost obsluhy.
Nový frézovací mechanizmus šíře 71 cm se zvětšenou výškou na 55 cm disponuje podávacím šnekem se zvětšeným průměrem na 30 cm, vyrobeným z vysoce pevnostní oceli tak, aby se nikdy nekroutil ani při frézování těžkého nebo zledovatělého sněhu. Břit šneku je vybaven po obvodu kovanými zuby, které pomáhají efektivně rozdrtit i ledovou vrstvu nebo delší dobu uleželý nebo udusaný sníh. Celý mechanizmus je navíc chráněn proti poškození ochranným systémem, který v případě nadměrného přetížení nebo zablokování šneku cizím předmětem vypne motor dříve, než dojde k destrukci převodovky. Samotný bunkr je dostatečně robustní a pevný tak, aby nebyl deformován působením ohromné síly sněhové vrstvy mnohdy převyšující i samotnou výšku frézovacího mechanizmu. Je vyroben z odolné oceli schopné odolávat i abrazivnímu a chemicky agresivnímu materiálu, který je většinou součástí sněhové vrstvy hlavně v blízkosti silnic a komunikací. Nově tvarovaný komín výhozu s elektrickým ovládáním značně zefektivnil kvalitu úklidu a vzdálenost odhozu sněhu.
Plynulé nastavení výšky frézování je zde samozřejmostí. O pohon se stará profesionální motor Honda řady GX270, naladěný do režimu nejvyššího kroutícího momentu a propůjčuje celé fréze dostatečnou rezervu síly. Pojezd je zajištěn hydrostatickou převodovkou, která zajišťuje plynulou regulaci rychlosti jízdy nezávisle na otáčkách motoru. Proto pouze jednou pákou nastavíte rychlost jízdy, aniž byste ovlivnili rychlost otáčení frézovacího šneku. Pásy pojezdu s novým vzorkem jsou ovládány tzv. „rajčáky“, neboli „zatáčecími páčkami“, kterými lze ovládat příslušný pás tak, aby fréza zatáčela. Díky možnosti vypnutí pohonu pásů je manipulace s frézou na místě a řízení pásové frézy velmi snadné i při vypnutém motoru (např. při parkování ve stísněné garáži) a vše hravě zvládne i méně tělesně zdatný uživatel. Výkonem až 50 tun sněhu za hodinu tato pásová sněžná fréza odklidí 30cm vysokou nadílku sněhu z plochy o velikosti dvou tenisových kurtů za cca 9 minut. Na práci si přitom posvítíte novým výkonným LED světlometem s velikou světelnou účinností. Slušný pracant, který se opravdu sněhu nebojí.

nový vzorek pásů pojezdu pro zvýšení trakce a podélné i příčné stability ve svahu
nový frézovací mechanizmus pro zvýšení výkonu odhoz sněhu
nový ovládací panel sněhové frézy
hydrostatická převodovka
nové ovládání směru jízdy frézy pomocí páček na rukojetích
snadná manipulace se strojem díky vypínání pásů
nové elektrické ovládání komínku výhozu s delším odhozem
nový výkonný LED světlomet

Technické parametry

Model motoru
GX 270 T2

Výkonová kategorie (HP)
9

Startování
Ruční

Typ pojezdové převodovky
Hydrostatická

Šíře záběru (cm)
71

Typ podvozku
Pásový

Objem palivové nádrže (litrů)
5,3

Max.kapacita odhozu sněhu (t/hod)
52

Max.vzdálenost odhozu sněhu (m)
16

Rozměry stroje (L x Š x V) (mm)
1485 x 735 x 1105

Suchá hmotnost (kg)
120

Garantovaná hlučnost (dB)
102

Stranové naklápění šneku frézy
Ne

Nastavení výšky šneku frézy
Plynulé

Palivoměr
Ano

Světlomet
Ano, LED

Ovládání odhozu sněhu
Elektromechanické
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Honda
Hmotnost 120 kg
Výkon motoru 9 HP
Objem nádrže 5.3 l
Pohon elektrické
Pásové ano

Podobné produkty