Pleva s propolisem 50 g

97 %
Stars
(182 hodnocení)

Výrobky se značkou PLEVA si obvykle své zákazníky získají na "první dobrou". Není se co divit - poctivá práce včeliček je doplněna stejně poctivou prací zaměstnanců firmy od nápadu až po konečné zpracování. Rozepisovat se o tom, co všechno propolis umí, by bylo nošením dříví do lesa - přesto jsme pro vás několik zajímavostí připravili v záložce "tipy". Ústní voda s propolisem 50 g - určena pro ústní hygienu. - obsahuje propolis, který má antimikrobiální účinky a výtažek z heřmánku, který má zklidňující... Celý popis

Koupit za 94 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Výrobky se značkou PLEVA si obvykle své zákazníky získají na "první dobrou". Není se co divit - poctivá práce včeliček je doplněna stejně poctivou prací zaměstnanců firmy od nápadu až po konečné zpracování. Rozepisovat se o tom, co všechno propolis umí, by bylo nošením dříví do lesa - přesto jsme pro vás několik zajímavostí připravili v záložce "tipy".
Ústní voda s propolisem 50 g

- určena pro ústní hygienu.

- obsahuje propolis, který má antimikrobiální účinky a výtažek z heřmánku, který má zklidňující účinky

- pravidelná ústní hygiena a použití ústní vody dle návodu k použití zpevňuje dásně, omezuje krvácení dásní a kazivost zubů. Osvěžuje a navodí příjemný pocit.

- Návod k použití: Do 20 ml vlažné vody přidáme 2ml Pleva ústní vody. Vznikne zakalená nažloutlá kapalina, kterou se vyplachuje dutina ústní.

Jak zastavit krvácení dásní, zánět dásní a paradentózu
(zdroj: wikihow.cz)
Krvácení z dásní je prvním příznakem onemocnění dásní, včetně zánětu dásní a paradentózy. Zatímco tři čtvrtiny obyvatel mělo někdy ve svém životě onemocnění dásní, které je obvykle dobře léčitelné, pokud se dodržuje správná zubní hygiena. Podívejte se na krok 1 a další způsoby, jak bojovat proti krvácení a onemocnění dásní.
Zjistěte, proč dásně krvácejí.
Krvácení dásní není vždy příznakem onemocnění dásní, i když to je nejčastější důvod proč k němu dochází. Krvácení dásní může být příznakem jiného zdravotního problému, který nemá nic společného s vaší zubní hygienou. Pokud máte podezření, že vaše krvácení dásní souvisí s něčím jiným, než je špatné čištění zubů a špatné návyky při používání dentální nitě, navštivte svého lékaře, abyste prodiskutovali způsoby, jak tento problém řešit. Krvácení z dásní může mít souvislost s následujícím onemocněním:

- Hormonální změny

- Diabetes

- Onemocnění srdce

- Poruchy srážlivosti krve

- Rakovina

- Kurděje

- Léky na ředění krve

- Genetické faktory

Je důležité zastavit onemocnění dásní v jeho počátcích.

Onemocnění dásní, které je způsobeno nahromaděním plaku na dásních a zubech, je velmi časté u dospělých ve věku nad 35 let. Začíná zánětem dásní, což je zánět a otok dásní, které vede ke krvácení a bolesti. Neléčený zánět dásní může vést k závažnější paradentóze, která způsobuje oslabení dásní a kostí v ústní dutině a může vést ke ztrátě zubů.

- S onemocněním dásní souvisí také jiné závažné zdravotní problémy, jako je onemocnění srdce, cévní mozkové příhody a onemocnění ledvin.

Návštěvy zubaře.
Nejlepší způsob, jak bojovat proti onemocnění dásní, jsou pravidelné návštěvy zubaře pro hloubkové čištění. Váš zubař vám pomůže zjistit, proč dásně krvácejí. Zubař může demonstrovat správný způsob, jak si čistit zuby a používat zubní nit k čištění nahromaděného plaku a rozhodne, zda se budete muset léčit pro paradentózu.

- Pravidelné návštěvy zubaře - alespoň jednou za šest měsíců - jsou důležitým způsobem boje proti onemocnění dásní. Není možné, aby zubní kartáček a nit odstranily veškerý plak dříve, než se promění v tvrdý zubní kámen na zubech a pokud nepoužíváte zubní kartáček, který umožňuje přesné, drobné pohyby nahoru/dolů jakmile se zubní kámen vytvoří, nebudete schopni ho odstranit sami. Váš zubař má správné nástroje k odstranění zubního kamene, který vede ke krvácení dásní.

- Vyhledejte lékařskou pomoc hned, jakmile si všimnete následujících příznaků kromě krvácení dásní:[1]

Kapsy vytvořené mezi zuby a dásněmi

- Uvolněné zuby

- Změny v rozestavění zubů v ústech

- Ustupující dásně

- Oteklé, červené a jemné dásně

- Dásně, které velmi krvácejí, když si čistíte zuby

Věděli to už Egypťané - propolis nám pomáhá už 3000 let.

- Čas od času probleskne médii zpráva, že vědci překvapivě objevili v té či oné přírodní surovině doposud nepopsané léčivé účinky. Pokud se ale podíváme do historie, často zjistíme, že to samé zjistili naši předci už stovky let před námi na základě pozorování. Jednou z takových surovin je propolis. Zatím poslední zprávou tohoto ražení je objevení léčivých účinků propolisu proti bakterii E.coli a malárii,což popsal doktor David Watson z lékařského a biomedicínského institutu Strathclyde na univerzitě v Glasgow.

- Ještě v prvním století našeho letopočtu se Cornelius Celsus zmiňuje o léčení hnisavých ran propolisem, pak se na něj ale začalo zapomínat. Další zmínky tedy najdeme až za dlouhou dobu, lidově je zmiňován v 9. až 11. století u povrchových zranění, plísní a infekcí. Medicína jej znovu objevuje až v 15. století, kdy si tehdejší lékaři začali všímat zázračných účinků propolisu při stomatologických problémech a léčbě zánětů v čelisti. To propolis zachránilo a dostalo opět na výslunní, začal se objevovat v různých mastičkách i parfémech.

- Propolis je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně, která vzniká při stavební činnosti včely medonosné ve včelstvu. Včely tuto látku sbírají z různých stromů (pupenů a kůry) a rostlin a dále ji zpracovávají v úlu. Jeho barva není stejná, objevuje se v rozpětí od zelenožluté až k temně hnědé podle stáří a původu. Zbarvení je rovněž ovlivněno obsahem stopových prvků reagujících s flavonoidními barvivy na šedočerné nebo zelenočerné látky.

- Co se týče složení, jde o směs pryskyřičných látek (asi 50 %), včelího vosku (asi 30 %), balzámů a éterických olejů (do 10 %). Dále obsahuje vitaminy ze skupiny B.

- Jako léčivou látku ji používali již staré národy jako Řekové či Římani.

- Původně včely propolis používaly jako tmel k ochraně proti plísním, virům a bakteriím. Ze stejných důvodů se začal takto používat i v lidovém léčitelství.

- Při lokální aplikaci má propolis bakteriostatické účinky například na Bacillus subtilis, salmonely, stafylokoky a jiné. Působí negativně na růst různých druhů hub a kvasinek.Toto působení má původ v obsahu flavonoidů a z menší části derivátů organických kyselin. Pomáhá také při atopickém ekzému a lupénce, odřeninách či spáleninách. Podporuje tvorbu červených krvinek, imunitu a obranyschopnost organismu, proto se užívá vnitřně v doplňcích stravy k ochraně organizmu před infekčními chorobami, při zánětech dásní, onemocněních horních cest dýchacích, zánětech žaludeční i střevní sliznice a močových cest.

- Pro své účinky je obsažen v mastech, krémech, gelech, ale i například v ústních sprejích či zubních pastách. V ústních sprejích a zubních pastách je určený k péči o dutinu ústní nebo k prevenci faryngitidy a zánětlivých onemocnění dutiny ústní. V mastech a podobných přípravcích se používá k péči o pokožku, kterou hojí a regeneruje.

- Poslední výzkumy také ukazují na silné antioxidační vlastnosti propolisu, které se uplatňují v boji proti nepříznivým vlivům životního prostředí a volným radikálům vůbec. Zajímavé je také pozorování, že na propolis nevzniká rezistence bakterií jako u antibiotik, přestože se užívá již od dob faraonů. 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Pleva
Značka Pleva
Bylinné ne
Na citlivé zuby ano
Bělící ne
Bez alkoholu ne
Příchuť ne
Určení pro dospělé
S chlorhexidinem ne
S alkoholem ano
S propolisem ano
Bez fluoru ano
Na zánět dásní ano
Dezinfekční ano
Přírodní ano
Proti paradentóze ano
Proti zubnímu kameni ano
Na afty ne
Zobrazit více parametrů