Arnika lékařská neboli prha je vytrvalá léčivá rostlina, se kterou se můžeme potkat velice zřídka třeba na loukách. V zahradách se vidí velmi málo a je to velká škoda! Tato odrůda má svůj domov v USA, na rozdíl arniky horské má užší listy a celkově je menšího vzrůstu. V lidovém léčitelství má však stejné účinky. K léčení se používají květy a kořeny. Rostlina se používá při arteroskleróze či komplikacích s angínou pectoris. Rostlina se také využívá k hojení ran. Při jejím dávkování je potřeba... Celý popis

Koupit za 49 Kč

Popis

Arnika lékařská neboli prha je vytrvalá léčivá rostlina, se kterou se můžeme potkat velice zřídka třeba na loukách. V zahradách se vidí velmi málo a je to velká škoda!

Tato odrůda má svůj domov v USA, na rozdíl arniky horské má užší listy a celkově je menšího vzrůstu. V lidovém léčitelství má však stejné účinky.

K léčení se používají květy a kořeny. Rostlina se používá při arteroskleróze či komplikacích s angínou pectoris. Rostlina se také využívá k hojení ran.

Při jejím dávkování je potřeba být opatrný, neboť je ve větší míře jedovatá. Proto je potřeba se vždy poradit s odborníkem.

Jak si vypěstovat arniku ze semínka?

Semínka arniky se vysévají na povrch substrátu. Jejich klíčení je nepravidelné a klíčivost se pohybuje mezi 50–60%. Ideální teplota ke klíčení se pohybuje od 13 do 15 °C.

Rostlinu můžeme pěstovat v truhlíku či přímo na záhonu, potřebuje kyselejší půdy.

Stanoviště by mělo být slunečné s vlhkou půdou. Doporučujeme smíchat substrát s pískem a rašelinou.
Zobrazit více